Seks to zdrowie – zalety uprawiania seksu

Seks to zdrowie - zalety uprawiania seksu

Seks jest niewątpliwie niezwykle ważną sferą w życiu każdego człowieka. Przede wszystkim kojarzony jest z bliskością, pożądaniem, namiętnością, uniesieniem i fascynującymi doznaniami. Okazuje się jednak, że miłosne uniesienia to nie tylko rozładowanie napięcia seksualnego i uzyskanie bliskości z drugą osobą, wszak częste stosunki seksualne wpływają korzystnie na stan ludzkiego organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Potwierdza to szereg badań oraz opinie specjalistów, takich jak: kariolodzy, dermatolodzy, endokrynolodzy, czy psycholodzy. Oto najbardziej popularne korzyści płynące z regularnego uprawiania seksu.

Seks to zdrowie – zalety uprawiania seksu

Seks to zdrowie, każdy ci to powie

Seks przynosi nam wiele korzyści. Można do nich zaliczyć chociażby utrzymanie sylwetki w dobrym stanie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którym siłownia kojarzy się ze zbędnym wysiłkiem. Regularne stosunki fizyczne zapewniają wzmocnienie mięśni ud, pośladków, łydek oraz brzucha. Co za tym idzie, częste współżycie wpływa na spadek masy ciała.

Ponadto warto zauważyć, że osoby aktywne seksualnie lepiej radzą sobie w sytuacjach stresowych, które w dzisiejszych czasach są obecne w naszym życiu praktycznie na każdym kroku. Stosunek pozwala na uwolnienie dużej ilości endorfin, zapewniających dobre samopoczucie i dobry nastrój. Najbardziej odprężającymi momentami są te na chwilę przed osiągnięciem orgazmu i zaraz po nim. Właśnie wtedy ciało najbardziej się rozluźnia, a umysł jest maksymalnie odstresowany. Ponadto podczas seksu uwalniana jest serotonina – czyli hormon szczęścia, dzięki niej jesteśmy w stanie chociaż na chwilę zapomnieć o przejściowych kłopotach.

Uprawiaj seks – zapewnij sobie długie życie

Częste igraszki łóżkowe sprawiają, że krew w żyłach płynie szybciej. Zapewnia to większe dotlenienie organizmu, które korzystnie wpływa na wiele funkcji życiowych. Lepsza praca serca to najważniejsza z nich. /seks pomaga w walce z nadciśnieniem i chroni organizm przed zawałem serca. Dodatkowo warto zaznaczyć, że częste współżycie ma wpływ na wygląd zewnętrzny. Poprawia kondycję skóry i wzmacnia włosy. Krótko mówiąc, nic tylko korzystać.

Podobne porno tematy