Seks randki – co warto o nich wiedzieć?

Nie każdego z nas interesują poważne związki romantyczne, ponadto coraz większą liczbę ludzi nie zaspokaja już monogamia. W języku angielskim powstało określenie hookup culture, które bardzo dobrze oddaje to zjawisko. Oznacza ono na popularność przygodnych stosunków seksualnych z osobami, z którymi nie łączy nas relacja romantyczna. Niezależnie od tego, z jakich powodów szukasz nowych, erotycznych przygód bez zobowiązań, warto zachować w pamięci kilka rad, aby spotkanie było bezpieczne i udane. 

Zadbaj o własne bezpieczeństwo

Daj znać zaufanej osobie gdzie idziesz i z kim. Jeśli możesz, udostępnij swoją lokalizację przez komunikator jak Messenger lub Whatsapp. Umówcie się, że zadzwonisz do tej osoby po zakończonym spotkaniu. W tej chwili może to ci się wydawać przesadą, ale może uratować ci życie na wypadek, gdyby coś ci się stało podczas spotkania lub po drodze. 

Przedyskutujcie swoje oczekiwania

Zanim oboje wpadniecie w wir namiętności, warto ustalić, na co się zgadzacie. Nie bój się, że taka rozmowa zepsuje nastrój. Gdy uprawiasz seks z partnerem, którego znasz od dawna, wiesz już, co lubi i potrafisz z mowy ciała wywnioskować, jak daleko chce zajść. Amatorski seks bez zobowiązań rządzi się innymi prawami. Możesz ustalić np, że nie zgadzasz się na anal albo że nie lubisz pocałunków – to ważne rzeczy, o których lepiej wiedzieć z góry.

Zabezpieczcie się

Koniecznie użyjcie prezerwatywy –  najlepiej również podczas seksu oralnego. Zapobiegniecie w ten sposób nie tylko przypadkowej ciąży, ale również zmniejszycie ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak AIDS, kiła, opryszczka czy rzeżączka.

Nie bój się dbać o swoją przyjemność

Problemy w czerpaniu przyjemności z seksu bez zobowiązań mogą wynikać z lęku przed byciem ocenianym i zapominaniu o własnych potrzebach. Nie bój się zwracać uwagę, gdy partner przekracza ustalone granice i śmiało wspominaj, co cię kręci i sprawia największą rozkosz. 

Podsumowanie

Seks randki mogą być wspaniałym doświadczeniem. Dla własnego bezpieczeństwa i przyjemności pamiętaj o powiadomieniu osoby bliskiej gdzie będziesz, zabezpieczeniu się przed ciążą i chorobami oraz o otwartej komunikacji na temat oczekiwań i upodobań.

Podobne porno tematy