Jak prawidłowo się zabezpieczyć przed ciążą?

Jak prawidłowo się zabezpieczyć przed ciążą?

Jak prawidłowo się zabezpieczyć przed ciążą?

Ciąża przy dopiero co zaczynającym się związku to całkiem spory problem, dlatego też aby jej zapobiec najlepiej się zabezpieczyć. W końcu erotyka to część każdego żywota, ale mimo to, lepiej jest zapobiegać czemuś, co później możemy żałować. Ale w jaki sposób to najlepiej zrobić?

Jak prawidłowo się zabezpieczyć przed ciążą?
Jak prawidłowo się zabezpieczyć przed ciążą?

Prezerwatywy

Prezerwatywy w rzeczy samej stanowią fizyczną barierę, uniemożliwiającą plemnikom przedostanie się do wnętrza kobiety. Naturalnie jak każdy środek zapobiegania ciąży mają one swoje wady i zalety, w końcu największą ich zaletą jest oczywiście to, że zmniejszają one prawdopodobieństwo zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, np. rzeżączką, kiłą, czy wirusem HIV. Kolejnym plusem stosowania prezerwatyw to urozmaicenie seksu, z racji tego iż istnieją na rynku takie kondomy, które posiadają wypustki zwiększające doznania erotyczne u partnerki, ze środkami opóźniającymi wytrysk, jeśli chodzi o wady stosowania kondomów, to źle dopasowane mogą zmniejszać doznania erotyczne, bądź nawet pękać, nie mówiąc już o uczuleniu na lateks.

Dbaj o swoją higienę!

Oczywiście dbanie o higienę miejsc intymnych jest bardziej środkiem zapobiegawczym, niż pewnym sposobem na zabezpieczenie się przed chorobami wenerycznymi, ale mimo to jest to i tak sposób z którego powinniście korzystać – chociażby dlatego, żeby nie psuć radości z seksu partnerowi.

Wizyta u ginekologa przed seksem

Wizyta u ginekologa to najlepszy sposób na to aby później móc uprawiać bezpieczny seks, dlatego też wizyta na pewno rozwieje wasze wątpliwości oraz zaradzi temu problemowi. Lekarz ginekolog może przepisać Pani tabletki antykoncepcyjne, jest to druga pod względem popularności metoda na zabezpieczanie przed ciążą. Tabletki antykoncepcyjne działają na organizm kobiety, obniżając chwilowo (w zależności od użytkowania) płodność oraz sprawiają, że kobieta nie ma cyklu owulacyjnego. Sporą zaletą tego sposobu jest na pewno to, iż jest bardzo wygodna w użyciu, jest skuteczna w działaniu i nie zmniejsza ona przyjemności z seksu. Jeśli chodzi o wady, to bardzo łatwo jest zapomnieć o wzięciu kolejnej dawki, nie mówiąc już o tym, że kiedy kobieta będzie już chciała zajść w ciążę, to aby wrócić do poprzedniego stanu płodności, będzie ona musiała zaczekać spory kawał czasu.

Co zrobić, jeśli robiliśmy to ,,te dni”?

Tabletka ,,po” (zwana też ,,planem B”) to awaryjny środek antykoncepcyjny, zapobiega ona ciąży w wypadku kiedy wasza metoda antykoncepcyjna zawiedzie, bądź jej w ogóle nie było. Musicie pamiętać o tym, że jest to metoda przeznaczona tylko na sytuacje awaryjne, nie może być ona traktowana jako zwykła antykoncepcja. Na naszym rynku dostępne są dwa rodzaje tabletek, zawierające dwa różne rodzaje substancji aktywnych. Najpopularniejsza jest tabletka z levonorgestrelem, którą trzeba przyjąć maksymalnie do 72 godzin po niebezpiecznym zbliżeniu.

Źródło : https://erotyczne.net.pl/

Podobne porno tematy