Dlaczego warto znaleźć miłość?

Dlaczego warto znaleźć miłość?

Zanim zaczniemy zastanawiać się czy warto znaleźć miłość zastanówmy się czym ona jest. Ile ludzi tyle definicji miłości. Dla każdego ma inne znaczenie i inne są jej składowe. Każdy z nas ma swoje wartości, których szuka w miłości. Mianownikiem jest to, że jest to uczucie do drugiego człowieka.

Dlaczego warto znaleźć miłość?

Dlaczego warto znaleźć miłość?

Miłość, to uczucie, które ma wiele etapów w zależności od jej trwania, wieku ludzi i czasów w jakich żyjemy. Na początku jest moment zauroczenia, chęć poznawania drugiego człowieka miłe poczucie adoracji, które łechta nasze ego. Z czasem budzi się namiętność, która wybucha jak wulkan, niezależnie czy mamy dwadzieścia czy czterdzieści lat. Na niej jednak nie da zbudować się trwałej relacji, bo miłość to nie tylko namiętność randki i miłe smsy w ciągu dnia.

Miłość to zaufanie, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Nie można wpaść w pułapkę monotonii i rutyny, która powoli, niezauważalnie zabija w nas uczucie i miłości, a gdy zdamy sobie z tego sprawę, że jest już za późno i  że zostało w nas tylko przywiązanie i przyzwyczajenie do drugiego człowieka. O miłość należy dbać nieustannie, starać się o partnera i dawać się poznawać mu każdego dnia i być dla niego kimś interesującym. Miłość to nie tylko miłe i piękne chwile, trzeba więc także umieć być wsparciem dla drugiego człowieka, umieć z nim rozmawiać, a czasem po prostu wspólnie pomilczeć. Zdarza się jednak, że miłość wygasa i zostaje wspomniane wcześniej przyzwyczajenie i to dla nas za mało. Rozstajemy się w smutku, często w żalach i pretensjach. Po jakimś czasie, gdy „dojdziemy do siebie” zadajemy sobie pytania. „Czy warto jeszcze raz się zakochać?” ” Czy warto jeszcze szukać?” Warto, bo miłość dodaje nam skrzydeł, wiary w siebie, we własne siły i podnosi nasze poczucie własnej wartości.

Nie możemy wmawiać sobie, że bez niej nic nie osiągniemy, bo to nie prawda, ale jest ona dla nas źródłem energii do działania. Poza tym jak piękny jest sex połączony z miłością. Pełen namiętności i uniesień. Nie jest wtedy traktowany jak zaspokojenie najniższych potrzeb, ale jako wspólne przeżywanie czegoś pięknego i wyższego. Poczucie miłości, bycia kochanym i mogącym kochać daje nam szczęście, a przecież tego życzymy innym i sobie każdego dnia.

Podobne porno tematy